O mnie i o blogu

Cześć ! Witaj na krokdalej. Jestem Emilia. Mieszkam w Porto. Oto kim jestem i dlaczego piszę, szczególnie o Portugalii. O mnie

Lubię zmiany, podróżować z plecakiem i namiotem, utrwalać na zdjęciach to, co mnie otacza, sprawdzać, co jest za następnym zakrętem i w swoim tempie poruszać się krok dalej. A poza tym… uwielbiam kawę i do tego koniecznie jakieś portugalskie bolo (ciastko), pizzę w Neapolu, odpoczynek w Alpach, nie wyobrażam sobie życia bez szumu oceanu za oknem, marzę o Himalajach i podróży na koniec świata.

jaaa

Ja i Portugalia

Ta część mojego życia zaczęła się niewinnie. Postanowiłam wyjechać na Wolontariat Europejski (EVS) do kraju, o którym nic nie wiedziałam. Wybierałam między Hiszpanią, a Portugalią. Dostałam odpowiedź z Portugalii, a właściwie z Madery – małej portugalskiej wyspie na środku oceanu, która zmieniła moje życie. Czas spędzony tam dał mi ogromną dawkę wrażeń, pokonywania swoich słabości, odkrywania nowych możliwości, a przede wszystkim nauczył mnie cieszyć się życiem. Wróciłam do Polski w grudniu 2015. Od tego czasu w moim sercu rozbrzmiewało saudade – tęsknota. Ta właśnie sprawiła, że zdecydowałam się wrócić do Portugalii w sierpniu 2017. Na blogu staram się dzielić tym, co przeżywam, a także pokazać trochę mojego portugalskiego świata innym.

Blog

Na blogu znajdziecie treści głównie związane z Portugalią. Niektóre są z okresu, gdy mieszkałam na Maderze, inne pisane z perspektywy czasu, a najnowsze z obecnego doświadczania północnej Portugalii.

Wszystkie podzielone są na obszary:

CIEKAWE MIEJSCA 

ZABYTKI

KULINARIA

SZLAKI PIESZE

LUDZIE I ZWYCZAJE

WSKAZÓWKI PODRÓŻNICZE

MOJE ŻYCIE W PORTUGALII

Jestem jednym z autorów przewodnika po Polsce „Polska na weekend”.

polska-na-weekend380587-l1.jpg

   

Zobacz więcej na Instagramie & Facebook’u.